Pro slabozraké

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3

DVB-T2 - informace o vypnutí vysílačů Brno - Kojál,Hády,Brvičova, Mikulov - Děvín od 31.3.

Datum konání: 31. 3. 2020

Aktualizace k 18.3.2020

Informujeme, že plánované vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech jednáme s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme Vás o něm neprodleně informovat. 

Česká televize,Kavčí hory,140 70 Praha 4

info@ceskatelevize.cz

www.ceskatelevize.cz

 

 

V České republice odstartovala druhá vlna televizní digitalizace spojená s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2. Již 31. března 2020 vypne své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílač Brno – Kojál, obou městských vysílačů Hády a Barvičova, a také vysílač z mikulovského Děvína, což se dotkne řady obcí na jižní Moravě. 

     Neváhejte se s jakýmikoli dotazy týkajícími se přechodu na DVB-T2 obrátit samozřejmě i na naše Divácké centrum na čísle 2 6113 6113 či na e-mail info@ceskatelevize.cz. Podrobnosti jsou k dispozici také na webu www.digict.cz.

Česká televize, Kavčí hory,140 70 Praha 4,info@ceskatelevize.cz

www.ceskatelevize.cz

ZDE: Informační leták - CT_prechod_DVB-T2_A4.pdf


Publikováno 16. 3. 2020 15:56

Aktuální informace - opatření, KORONAVIRUS - k 24.3.2020

Datum konání: 24. 3. 2020

Aktuální informace k datu 24.3.2020

 • Všeobecné informace

     I nadále platí v rámci České republiky nouzový stav (od 12.3.2020). Vláda rozhodla o prodloužení doby omezení volného pohybu a pobytu osob mimo bydliště až do 1. dubna 2020 do 6.00 hodin.

     Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

     Od 19.3.2020 jsou všichni občané včetně dětí povinni na veřejnosti nosit roušku či jinou ochranu obličeje. V obci Šaratice jsou pro veřejnost uzavřeny veřejné prostory (tělocvična, posilovna, sportovní areál, místní knihovna), je uzavřena místní mateřská školka a základní škola. Omezen je i provoz kanceláře OÚ Šaratice pro veřejnost – viz. níže, informace z obce.

     Vláda také změnila vyhrazenou nákupní dobu pro seniory. Od středy 25.3.2020 je seniorům 65+, držitelům průkazů ZTP/P starší 50 let a jejich nezbytného doprovodu vyhrazena nákupní doba v prodejnách potravin a drogistického zboží od 8 do 10 hodin – toto nařízení se však týká pouze prodejen s prodejní plochou nad 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

 Obec Šaratice také nabízí pomoc všem seniorům 65+

 • pokud nemáte nikoho ze svých blízkých, ze svého okolí a nejste schopni si vlastními silami zajistit nákup potravin, léků či povinnou ochranu obličeje (roušku apod.), obraťte se na OÚ Šaratice: tel. 544 22 92 22, 725 111 494 (starosta obce). 
 • Roušky:

V obci Šaratice si můžete vyzvednout ušité roušky u úřední desky, kde vzniklo improvizované sběrné místo. Tyto roušky jsou k dispozici všem potřebným, uživatel si však roušku musí doma vyprat, sterilizovat vyvařením, vyžehlením. Děkujeme všem ochotným dobrovolníkům, kteří se do šití roušek zapojili.

 •  Informace z obce:

     Oznamujeme občanům, že i nadále se v kanceláři OÚ Šaratice až do odvolání úřaduje pro veřejnost v omezených úředních hodinách, tj. PO a ST: 8 – 10 hodin, 16 – 17 hodin. Nové úřední hodiny slouží k vyřízení jen nezbytných záležitostí. Pracovníci OÚ Šaratice jsou vám k dispozici na telefonu: 544 22 92 22, funguje i elektronická komunikace. Web obce: www.saratice.cz. 

     Splatnost místních poplatků za popelnice a psy na rok 2020 byla prodloužena do 30.6.2020. Poplatky v hotovosti až do odvolání nevybíráme, můžete je uhradit na účet obce Šaratice č. 35-0490080217/0100 ,VS číslo domu a jméno plátce.

 

 •  Informace Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDSJMK)

     IDS JMK upozorňuje cestující, že od pondělí 23.3.2020 platí na všech regionálních linkách včetně vlaků letní prázdninové jízdní řády. Od úterý 24. 3.2020 pak budou i tramvaje v Brně jezdit dle jízdních řádů platných pro letní prázdniny. Na základě aktuálního vývoje situace však může docházet k dalším změnám. Sledujte tedy web: www.idsjmk.cz.

_________________________________________________________________________________________________­­­­­­­­­­­­

 

Nová nařízení - aktualizace k 20.3.2020

 • 20.3.2020: Nově vyhrazená nákupní doba pro seniory 65+

Vláda na základě poznatků z praxe rozhodla od 20.3.2020 upravit vyhrazenou nákupní dobu pro seniory 65+, a to na dobu od 7.00 do 9.00 hodin (platí pro prodejny potravin a drogerie). Zákaz vstupu se v tuto vyhrazenou dobu  nově nevztahuje i na osoby s průkazem ZTP-P starší 50ti let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách. Na lékárny se nové opatření nevztahuje, je do nich  možný vstup  bez ohledu na věk kdykoliv. V obci Šaratice je seniorům 65+ v čase id 7 do 9 hodin vymezena i služba Pošty Partner.

SENIORŮM SE DOPORUČUJE VYUŽÍVAT VYMEZENOU NÁKUPNÍ DOBU.

ZDE: MZČR - vymezená doba pro nákupy seniorů 65+ změna od 20.3.2020.pdf

 _________________________________________________________________________________________________

Aktuální informace k 19.3.2020: 

Vláda ČR s platností od čtvrtka 19. března 2020 nově nařizuje všem občanům povinně pro pohyb a pobyt mimo bydliště nosit ochranné prostředky dýchacích cest. Každý občan je povinen mimo své bydliště použít roušku, ústenku, respirátor, šátek, šálu či jiný prostředek tak, aby byla zakrytá ústa i nos.

Dalším novým nařízení vlády a ministerstva zdravotnictví od 19.3.2020   je zákaz vstupu do maloobchodních prodejen potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékáren a výdejen zdravotnicích prostředků všem osobám v čase mezi 10.00 a 12.00 hodinou – viz. nové rozhodnutí vlády od 7 do 9 hodin - uvedeno výše,  a to s výjimkou osob starších 65ti let a personálu těchto prodejen a provozoven. Mimo tuto dobu by stanovená skupina seniorů do těchto prodejen chodit neměla –  pro seniory se však  jedná  pouze o doporučení, nikoliv o zákaz. 

     Pokud máte doma roušky na ochranu dýchacích cest navíc, můžete je nosit k úřední desce u obecního úřadu Šaratice, kde již vzniklo improvizované sběrné místo. Tyto roušky jsou k dispozici všem potřebným (samozřejmě si je uživatel musí doma vyprat, případně sterilizovat vyvařením, vyžehlením).

     Děkujeme všem ochotným dobrovolníkům, kteří se již do šití roušek zapojili.

ZDE: 

 _________________________________________________________________________________________________

 

Šaratice - NOUZOVÝ STAV - opatření a doporučení, aktualizace k 16.3.2020

NOUZOVÝ STAV – OPATŘENÍ A DOPORUČENÍ, Šaratice, 16. 3.2020  

Vážení spoluobčané,

         jistě jste postřehli, že minulý týden vláda ČR vyhlásila v naší zemi NOUZOVÝ STAV, který bude platit nejméně po dobu 30 dnů. Následně byla vládou přijatá další nařízení, která omezují náš běžný život a volný pohyb. To vše se děje za účelem maximálně omezit šíření koronaviru mezi další obyvatele. Z toho důvodu v naší obci platí následující opatření:

1) S platností od středy 11. března je úplně uzavřena ZŠ – úkolování žáků řeší vedení školy.

2) S platností od pátku 13. března se na celém katastru obce pro veřejnost uzavírají:

 •  sportovní hala
 •  posilovna
 •  sportovní areál
 •  obecní knihovna
 • jakákoliv jiná místa pro společenská a kulturní setkání vč. prostorů místní fary bez ohledu na skutečnost, kdo akci pořádá

 3) S platností od soboty 14. března se zakazuje veřejnosti pobyt v restauracích a obdobných zařízeních.

4) S platností od soboty 14. března se zakazuje veřejnosti pobyt v obchodech vyjma prodejny s potravinami a drogistickým zbožím.

5) S platností od pondělí 16. března jsou úplně uzavřeny obě třídy MŠ.

6) S platností od pondělí 16. března jsou omezeny úřední hodiny v kanceláři OÚ pro osobní kontakt a to na úřední dny PO a ST vždy pouze v době dopoledne od 8.00 do 10.00 hod a odpoledne od 16.00 do 17.00 hod. Mimo tuto dobu je možné pracovníky OÚ kontaktovat pouze telefonicky (544 229 222), emailem (podatelna@saratice.cz) nebo přes datovou schránku (cetbbkq). Současně vás vyzývám, abyste maximálně omezili osobní kontakt v kanceláři OÚ a zvážili neodkladnost osobního jednání.

7) S platností od pondělí 16. března se přestávají vybírat v hotovosti všechny poplatky a žádáme o jejich úhradu výhradně bezhotovostním způsobem na účet 35-0490080217/0100 s VS čísla domu a jménem plátce. Splatnost poplatků se pro osoby, které nejsou schopny tímto způsobem provézt úhradu, prodlužuje z 31.3.2020 do 30.6.2020. Nálepky na popelnice se za úhrady provedené bezhotovostním způsobem budou vydávat v kanceláři vždy po dobu nově stanovených úředních hodin.

8) Současně se doporučuje všem občanům seniorského věku, aby požádali ve svém okolí o pomoc mladší osoby, které by jim mohly obstarat běžné nákupy potravin a drogistického zboží a tak maximálně omezili setkávání se s ostatními osobami.

9) Pokud takovou „dobrou duši“ ve svém okolí nenajdete, a nebo budete mít jiný problém, který budete potřebovat neodkladně řešit,  tak mi zavolejte na tel. číslo 725 111 494 a budu s vámi osobně hledat vhodné řešení.

Vážení spoluobčané, v souvislosti s touto pro nás všechny novou situací vás prosím, abyste se chovali zodpovědně, řídili se pokyny kompetentních úřadů a respektovali zveřejněná upozornění a doporučení, popř. důsledně dodržovali pravidla nařízené osobní karantény. Současně vás ale žádám, abyste i přes výjimečnost situace nešířili paniku, byli trpěliví a snažili se předcházet zbytečným komplikacím.

Za Váš zodpovědný přístup děkuji i jménem celého vedení obce.  

Karel Kalouda, starosta obce 

ZDE ke stažení: Šaratice - sdělení k nouzovému stavu.pdf

________________________________________________________________________________________________

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

 

Omezení volného pohybu - 16.3.2020, Vyhlášení nouzového stavu - 12.3.2020

Usnesením vlády ČR od 16.3.2020 vyhlášen zákaz volného pohybu.

Bližší informace také na webu Vlády ČR:

Další informace také na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví:

 ________________________________________________________________________________________________

Vyhlášení nouzového stavu - čtvrtek 12.3.2020 od 14.00 hodin

Vážení spoluobčané,

rozhodnutím vlády ČR začal dne 12.3.2020 od 14.00 hodin platit nouzový stav. Nouzový stav platí po dobu 30 dní od vyhlášení. Z tohoto důvodu se také plošně zakazují veškeré veřejné i soukromé kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce, které přesahují účast 30ti osob. 

ZDE: Usnesení vlády ČR - vyhlášení nouzového stavu dne 12.3.2020.pdf

 Další informace:

 • Co se zakazuje

   Všechna divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.    

    Přítomnost veřejnosti v posilovnách, koupalištích, bazénech, soláriích, saunách, hudebních a sportovních klubech, zábavních zařízeních, wellness, knihovnách, galeriích. Otevřená zůstávají venkovní sportoviště.

     Zákaz se nevztahuje na pohřby a na schůze a zasedání ústavních orgánů a veřejných osob na základě zákona.      Restaurace musí od pátku 13. března 2020 zůstat zavřené v době od 20:00 do 6:00 hodin.

   Provozovny stravovacích služeb v nákupních centrech nad 5000 m2 zůstanou zavřené po celý den.

   Zavřené zůstávají také základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy, nově i umělecké školy. 

 • Co zůstává v provozu
 •      Školky zůstávají otevřené, jejich případné uzavření je na zvážení konkrétního zřizovatele.    
 •      Otevřené zůstávají supermarkety i menší obchody, lékárny a nemocnice.   
 •      V provozu zůstává hromadná doprava.  
 •      Restaurace mohou být  v provozu od 6:00 do 20:00 hodin. Může v nich být i více než 30 osob.

 

 •  Kdo nesmí do Česka

     Od soboty 14. března od 00:00 platí zákaz vstupu do ČR pro všechny cizince z těchto zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko, Francie, Velká Británie

 • Kam nesmí Češi

     Platí zákaz cestování pro Čechy nebo cizince, kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt v ČR nad 90 dnů do těchto zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko, Francie, Velká Británie. Přes hranice budou moci přejíždět i lidé zaměstnaní v zahraničí, kteří se ale budou muset prokázat potvrzením od zaměstnavatele. Hranice bude možné překročit pouze na vybraných hraničních přechodech. Německo: Strážný, Pomezí nad Ohří, Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Krásný les, Hora sv. Šebestiána. Rakousko: Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě, Mikulov.

     Od soboty 14.3.2020 mohou lidé cestovat za hranice pouze osobními automobily, přeshraniční osobní autobusová, vlaková nebo lodní doprava se pozastavuje. Nová opatření se dotknou i mezinárodní osobní letecké dopravy. Výjimka platí pro řidiče nákladní kamionové dopravy, vlakové čety, piloty letadel a příslušníky záchranářského systému.

_________________________________________________________________________________________________

 Zde ke stažení: informace k datu 10.3.2020


Publikováno 24. 3. 2020 9:09

Platnost dokladů (OP,CP,ŘP) po dobu nouzového stavu

Datum konání: 20. 3. 2020

Propadl Vám občanský průkaz, cestovní pas či řidičský průkaz?

Nevadí – po dobu nouzového stavu platí tyto doklady i nadále!

      Nouzový stav kvůli zastavení šíření koronaviru si vyžádal i prominutí propadlých dokladů. Abyste nemuseli chodit na úřady, není nutné řešit platnost občanských průkazů ani řidičských průkazů.  

Stanovisko Ministerstva vnitra k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu (vyhlášeného Usnesením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, pro územní České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky):  

     Za účelem omezení pohybu osob i činnosti řady institucí ze zdravotních důvodů se doporučuje aplikovat následující postup: 

1)   Propadlé občanské průkazy: pas nebo občanka, obojí platí

Prokazování totožnosti:

Občané, u nichž v občanském průkazu nebo v cestovním pase skončila doba platnosti těchto dokladů po dni 1. března 2020, mohou na území České republiky prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady.  Je-li občan držitelem alespoň jednoho platného dokladu (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz) upřednostňuje se prokazování totožnosti některým z těchto stále platných dokladů.

 2)   Staré řidičské průkazy nemusíte odevzdávat

Prokazování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel

Osoby, jimž  skončila platnost řidičského průkazu během nouzového stavu, mohou na území České republiky řídit motorové vozidlo pro příslušnou skupinu motorového vozidla). Po dobu trvání nouzového stavu není držitel řidičského průkazu, jehož platnost skončila během nouzového stavu, povinen jej odevzdat (tedy neplatí povinnost vyplývající z ustanovení § 113 odst. 2, kdy je držitel povinen bez zbytečného odkladu odevzdat příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností).

 3)   O novou občanku nemusíte teď žádat

Pozastavení povinností občana při vydání občanského průkazu

Občané, kterým skončila doba platnosti občanského průkazu po dni 1. března 2020, nemají dočasně povinnost požádat o vydání nového občanského průkazu ve lhůtě do 15 pracovních dnů podle ustanovení § 14 odst. 1 písm. d a e)zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, v těchto případech:

 1. a)      došlo ke skončení platnosti občanského průkazu z důvodů
 • aa) uplynutí doby v něm vyznačené
 • ab) ohlášení jeho ztráty, odcizení nebo zničení
 • ac) ohlášení nebezpečí zneužití dat v identifikačním certifikátu
 • ad) nabytí právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu
 • ae) nabytím právní moci rozhodnutí úřadu o skončení jeho platnosti
 1. b)  po obdržení oddacího listu nebo dokladu o partnerství,
 2. c)  po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o rozvodu manželství nebo po nabytí právní moci     rozhodnutí soudu o zrušení partnerství,
 3. d) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o neexistenci manželství nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o tom, že partnerství nevzniklo,
 4. e) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o prohlášení manželství za neplatné, nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o tom, že partnerství je neplatné,
 5. f) po obdržení úmrtního listu manžela nebo partnera,
 6. g) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o prohlášení manžela nebo partnera za mrtvého,
 7. h) po nabytí právní moci rozhodnutí, kterým bylo změněno jméno, popřípadě jména, příjmení, nebo bylo přiděleno nové rodné číslo,
 8. i) po dni, kdy ohlásil změnu místa trvalého pobytu nebo kdy nabylo právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
 9. j)  po dovršení 15 let, pokud má trvalý pobyt na území České republiky a nemá občanský průkaz.

 4)   Pozastavení plnění dalších povinností podle zákona o občanských průkazech (§ 14 odst. 1 písm.f))

Občan nemá povinnost odevzdat do 15 pracovních dnů občanský průkaz orgánu, který jej vydal, nebo matričnímu úřadu podle místa trvalého pobytu, jestliže ukončil trvalý pobyt na území České republiky, jestliže pozbyl státní občanství nebo bylo prokázáno, že mu byl občanský průkaz vydán neoprávněně, anebo občanský průkaz pozbyl platnosti.

5)  Přestupky kvůli porušení dob platnosti dokladů nebudeme projednávat

Příslušné správní orgány upustí od projednání přestupků, jejichž skutkovou podstatou je porušení povinností, které jsou uvedeny v bodech 2) až 4) tohoto stanoviska a došlo k nim v době po 1. březnu 2020.

 Uvedená opatření lze aplikovat pouze po dobu trvání nouzového stavu.

 Zpracoval: Odbor správních činností Ministerstva vnitra, Praha 20.3.2020


Publikováno 24. 3. 2020 11:00

Nemocnice Vyškov - organizační opatření od 19.3.2020

Datum konání: 19. 3. 2020

Zde více informací: Nemocnice Vyškov ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ coronavir od 19.3.2020.pdf

ZDE: Webové stránky Nemocnice Vyškov

 

 


Publikováno 18. 3. 2020 16:51

Informace k regulačním opatřením ve veřejné dopravě JMK od 17. a 18.3.2020

Datum konání: 17. 3. 2020

ZDE : JMKÚ - rozhodnutí o regulaci dopravy od 17.3.2020.pdf

 

DESATERO CESTOVÁNÍ BĚHEM  CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY 

Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK.  

Pozor, od středy 18.3. se rozšiřuje povinnost cestovat s ochranou úst a nosu do všech vozidel IDS JMK - městské dopravy v Brně, vlaků, městských i regionálních autobusů! Pokud je vozidlo vybaveno u druhých a dalších dveří označovačem jízdenek, cestující je povinen si jízdenku označit.  

Dočasná bezplatná přeprava je zavedena ve městě Adamově, Blansku a Znojmě. Pozastaven je provoz Seniorbusů v Brně a některých dalších městech.  

DESATERO CESTOVÁNÍ BĚHEM CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY OD 18.3.2020

 1. Přepravují se výhradně cestující vybavení ochranou úst a nosu. Funkci ochrany může plnit nejen rouška, ale i šátek, šála nebo jiná alternativa.
 2. Zakazuje se nástup i výstup prvními dveřmi autobusů. Využijte druhé a další dveře.
 3. Nevstupujte do vyhrazeného prostoru v okolí řidiče.
 4. Řidiči autobusů ani průvodčí nyní jízdenky neprodávají.
 5. Pokud je vozidlo vybaveno označovačem jízdenek u druhých či dalších dveří, je cestující povinen si v nich jízdenku z předprodeje označit. 
 6. Ruší se režim zastávek na znamení. Na každé obsluhované zastávce IDS JMK vozidlo zastaví a pokud je to technicky možné, otevřou se dveře dálkově.
 7. K cestování používejte předplatní jízdenky a elektronické jízdenky z POSEIDONu nebo jiných aplikací, pouze v nutnosti je kupujte na pokladně.
 8. Choďte na veřejnost co nejméně.
 9. Pokud se cítíte nachlazení, vždy noste roušku nebo jinou ochranu úst, nosu a očí a jeďte veřejnou dopravou jen v případě nouze.
 10. Prosím buďte ohleduplní - kýchejte nebo kašlete do čistého a nového kapesníku. Desinfikujte si ruce, myjte si je mýdlem a vodou.

 Děkujeme za pochopení! 

Stáhněte si letáček a sdílejte se známými: Desatero cestování během karantény

 Více informací také na: https://www.idsjmk.cz

 

Přečtěte si : Doporučení pro občany Jihomoravského kraje

 


Publikováno 17. 3. 2020 13:12

Šaratice - NOUZOVÝ STAV - opatření a doporučení, aktualizace k 16.3.2020

Datum konání: 16. 3. 2020

NOUZOVÝ STAV – OPATŘENÍ A DOPORUČENÍ

Šaratice, 16. 3.2020  

Vážení spoluobčané,

         jistě jste postřehli, že minulý týden vláda ČR vyhlásila v naší zemi NOUZOVÝ STAV, který bude platit nejméně po dobu 30 dnů. Následně byla vládou přijatá další nařízení, která omezují náš běžný život a volný pohyb. To vše se děje za účelem maximálně omezit šíření koronaviru mezi další obyvatele. Z toho důvodu v naší obci platí následující opatření:

1) S platností od středy 11. března je úplně uzavřena ZŠ – úkolování žáků řeší vedení školy.

2) S platností od pátku 13. března se na celém katastru obce pro veřejnost uzavírají:

 •  sportovní hala
 •  posilovna
 •  sportovní areál
 •  obecní knihovna
 • jakákoliv jiná místa pro společenská a kulturní setkání vč. prostorů místní fary bez ohledu na skutečnost, kdo akci pořádá

 3) S platností od soboty 14. března se zakazuje veřejnosti pobyt v restauracích a obdobných zařízeních.

4) S platností od soboty 14. března se zakazuje veřejnosti pobyt v obchodech vyjma prodejny s potravinami a drogistickým zbožím.

5) S platností od pondělí 16. března jsou úplně uzavřeny obě třídy MŠ.

6) S platností od pondělí 16. března jsou omezeny úřední hodiny v kanceláři OÚ pro osobní kontakt a to na úřední dny PO a ST vždy pouze v době dopoledne od 8.00 do 10.00 hod a odpoledne od 16.00 do 17.00 hod. Mimo tuto dobu je možné pracovníky OÚ kontaktovat pouze telefonicky (544 229 222), emailem (podatelna@saratice.cz) nebo přes datovou schránku (cetbbkq). Současně vás vyzývám, abyste maximálně omezili osobní kontakt v kanceláři OÚ a zvážili neodkladnost osobního jednání.

7) S platností od pondělí 16. března se přestávají vybírat v hotovosti všechny poplatky a žádáme o jejich úhradu výhradně bezhotovostním způsobem na účet 35-0490080217/0100 s VS čísla domu a jménem plátce. Splatnost poplatků se pro osoby, které nejsou schopny tímto způsobem provézt úhradu, prodlužuje z 31.3.2020 do 30.6.2020. Nálepky na popelnice se za úhrady provedené bezhotovostním způsobem budou vydávat v kanceláři vždy po dobu nově stanovených úředních hodin.

8) Současně se doporučuje všem občanům seniorského věku, aby požádali ve svém okolí o pomoc mladší osoby, které by jim mohly obstarat běžné nákupy potravin a drogistického zboží a tak maximálně omezili setkávání se s ostatními osobami.

9) Pokud takovou „dobrou duši“ ve svém okolí nenajdete, a nebo budete mít jiný problém, který budete potřebovat neodkladně řešit,  tak mi zavolejte na tel. číslo 725 111 494 a budu s vámi osobně hledat vhodné řešení.

Vážení spoluobčané, v souvislosti s touto pro nás všechny novou situací vás prosím, abyste se chovali zodpovědně, řídili se pokyny kompetentních úřadů a respektovali zveřejněná upozornění a doporučení, popř. důsledně dodržovali pravidla nařízené osobní karantény. Současně vás ale žádám, abyste i přes výjimečnost situace nešířili paniku, byli trpěliví a snažili se předcházet zbytečným komplikacím.

Za Váš zodpovědný přístup děkuji i jménem celého vedení obce.  

Karel Kalouda, starosta obce

 

ZDE ke stažení: Šaratice - sdělení k nouzovému stavu.pdf


Publikováno 16. 3. 2020 18:02

Zdravotní středisko Šaratice - oznámení

Datum konání: 16. 3. 2020

OZNÁMENÍ ZE DNE 16.3.2020, MUDr. Miroslava Lejsková - dětská lékařka

     Žádáme rodiče dětí s příznakem akutní respirační infekce (horečka, kašel, dušnost), aby nechodili do ordinace bez objednání a po telefonické konzultaci s lékařem. Doprovod dítěte na vyšetření pouze jedna osoba.

 • Telefon do ordinace v Šaraticích: 544 254 545
 • Telefon do ordinace v Otnicích:   544 240 116

  

MUDr. Jan Pikolon - oznámení ze dne 12.3.2020

    MUDr. Jan Pikolon žádá pacienty, kteří nemají akutní zdravotní problémy, aby v rámci zamezení šíření infekcí odložili návštěvu ordinace lékaře. Zdravotní problémy lze konzultovat  telefonicky, i o vydání eReceptu  lze žádat telefonicky,  tel. ordinace MUDr. Pikolon: 544 229 224. Nejúčinnější prevencí onemocnění je pečlivé dodržování zásad osobní hygieny. 


Publikováno 16. 3. 2020 10:42

Matriční úřad Šaratice-info ke svatebním obřadům,mimořádné opatření-aktualizace k 16.3.20

Datum konání: 16. 3. 2020

V Šaraticích dne 16.3.2020

Usnesení vlády ČR č. 215 z 15.3.2020 - zákaz volného pohybu

Matriční úřad Šaratice upozorňuje, sňatečné obřady po dobu trvání zákazu volného pohybu konat nelze, neboť na ně nedopadá žádná z výjimek zákazu volného pohybu osob vymezená v usnesení vlády č. 215 z 15.3.2020. Uzavření manželství nelze považovat za neodkladnou záležitost. 

ZDE: Informace sňatky od 16.3.2020 -  v souvislosti se zákazem  volného pohybu.pdf

 

__________________________________________________________________________________________________

V Šaraticích dne 12.3.2020

V souvislosti s nově vyhlášeným nouzovým stavem v rámci ČR od 12.3.2020 se maximální počet osob přítomných při svatebním obřadu (včetně oddávajícího a matrikáře) snížil na 30.

__________________________________________________________________________________________________

V Šaraticích dne 10.3.2020

Krajský úřad Jihomoravského kraje byl Ministerstvem vnitra, odborem všeobecné správy, oddělením matričním a organizačním, vyzván k předání níže uvedené informace: 

Vážené kolegyně, vážení kolegové, 

s ohledem na dnes Ministerstvem zdravotnictví přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 (viz příloha) je třeba co nejdříve upozornit snoubence, kteří po dobu trvání tohoto mimořádného opatření hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 100 osob. Tento zákaz se vztahuje na všechny druhy akcí. Ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 100 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky. 

Doporučujeme informaci o omezení počtu svatebčanů zveřejnit neprodleně i na webových stránkách jednotlivých matričních úřadů. 

Prosíme o předání této informace matričním úřadům. 

Děkuji za spolupráci. 

S pozdravem 

JUDr. Jitka Morávková

vedoucí matričního a organizačního oddělení, odbor všeobecné správy

Nám. Hrdinů 3, 140 21 Praha 4

tel.: 974 816 305,e-mail: jitka.moravkova@mvcr.cz

www.mvcr.cz

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR s platností od 10.3.2020 od 18.00 hodin.pdf

 


Publikováno 11. 3. 2020 17:42

Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020

Datum konání: 2. 3. 2020 - 3. 4. 2020

Upozorňujeme všechny místní organizace pracující s dětmi a mládeží, že v termínu od 2. března 2020 až do 3. dubna 2020 je možné podat žádost o individuální dotaci na podporu mimoškolních aktivit dětí a mládeže do 18ti let věku s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020. Žádost je třeba doručit do kanceláře  OÚ Šaratice na předepsaném formuláři a s potřebnými podklady.

Zde ke stažení:


Publikováno 24. 2. 2020 11:30

Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020

Datum konání: 1. 1. 2020 - 12. 12. 2020

Více informací na: https://www.idsjmk.cz/

Zde ke stažení zjednodušené jízdní řády pro obec Šaratice:


Publikováno 7. 1. 2020 12:44

Novější 1 3

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.saratice.cz

Registrujte se zde

29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt
Vyzvedli jste si již kompostér zdarma na Vaši nemovitost v Šaraticích?
a) ANO
  
 55
b) NE
  
 16

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
24
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
25
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
26
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
27
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
28
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
29
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
1
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Šaratice - NOUZOVÝ STAV - opatření a doporučení k datu 16.3.2020
2
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
3
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
4
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
5
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
6
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
7
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
8
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
9
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
10
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
11
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
12
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Římskokatolická farnost Šaratice - aktuální sdělení od 12.3.2020
Zdravotní středisko Šaratice - oznámení
13
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
14
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
15
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
16
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Matriční úřad Šaratice-info ke svatebním obřadům,mimořádné opatření-aktualizace k 16.3.20
Šaratice - NOUZOVÝ STAV - opatření a doporučení, aktualizace k 16.3.2020
Zdravotní středisko Šaratice - oznámení
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Lékárna Újezd u Brna, Mgr. Jadrná - změna otevírací doby od 16.3.2020
17
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Informace k regulačním opatřením ve veřejné dopravě JMK od 17. a 18.3.2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
18
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
19
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Nemocnice Vyškov - organizační opatření od 19.3.2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
20
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Platnost dokladů (OP,CP,ŘP) po dobu nouzového stavu
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
21
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
22
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
23
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
24
Aktuální informace - opatření, KORONAVIRUS - k 24.3.2020
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
25
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
26
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
27
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
28
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
29
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
30
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
31
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
DVB-T2 - informace o vypnutí vysílačů Brno - Kojál,Hády,Brvičova, Mikulov - Děvín od 31.3.
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Drůbežárna Prace - prodej v Šaraticích, ÚT 31.3.2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
1
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
2
Dotace na mimoškolní aktivity dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice na rok 2020
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
3
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Dotace na podporu mimoškolních aktivit dětí a mládeže s bydlištěm v obci Šaratice
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
4
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat
5
Zjednodušený jízdní řád pro obec Šaratice na rok 2020
Kozí farma Vážany nad Litavou - nabídka velikonočních kůzlat

Návštěvnost stránek

466715