Akce knihovny

Beseda se spisovatelkou Táňou Kubátovou – skončeno

Táňa Kubátová je autorkou románů pro ženy. Na svém kontě má devatenáct vydaných titulů. 

Kdo četl některou z Tániných knížek, jistě mu neuteklo, že se její hrdinové (a zejména hrdinky) pohybují i v našem okolí.

Páteční podvečer 5. října 2012 jsme strávili v milé společnosti paní Táni, která odpovídala na všetečné dotazy čtenářů i knihovnic z blízkého či vzdálenejěšího okolí:-)

 

Směnárna kartiček "Mluvení se zvířátky" – skončeno

V pátek 5. října v době od 15.30 do 16.00 hodin                     se v knihovně uskutečnla směnárna kartiček z Alberta "Mluvení se zvířátky".

Sběratelé si přišli vyměnit kartičky s ostatními;)S knihou na dovolenou – skončeno

Vaše knihovna opět vyhlásila fotografickou prázdninovou soutěž S KNIHOU NA DOVOLENOU.

Z šesti soutěžních fotografií, které autoři doručili do 30. září do knihovny, byla vybrána jedna vítězná.

Vítězka soutěže byla vyhlášena v pátek 5. října v knihovně na besedě se spisovatelkou Táňou Kubátovou. Všechny soutěžní fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii :-)

Směnárna kuliček "Doba ledová" – skončeno

Ve středu 15. srpna se v knihovně od 17.30 hodin konala směnárna kuliček z Doby ledové 4.

Dohromady si přišlo sběratelské kuličky vyměnit téměř dvacet sběratelů. Ti, co měli kuliček na výměnu více, nám tady dokonce některé zanechali pro ty, kteří dosud nenasbírali všechny:-)
 

Směnárna kartiček "Hrátky se zvířátky" – skončeno 

Ve středu 23. května se v době od 17.30 do 18.00 h uskutečnila v knihovně SMĚNÁRNA kartiček z Alberta „HRÁTKY SE ZVÍŘÁTKY“.

S ostatními sběrateli si přišlo vyměnit kartičky více než dvacet nadšených dětí i dospělých:-)

Povídání s kávou o kávě – skončeno

V neděli 6. května 2012 v době od 14 do 18 hodin se v knihovně uskutečnilo Povídání s kávou o kávě. Návštěvníci se dozvěděli zajímavosti o pěstování, zpracování a přípravě kávy a ochutnali kvalitní a zdravou kávu připravenou různými způsoby.

Mokka konvička – French press – Vacuum pot – Hario V60 – správné Espresso a Cappuccino.


Směnárna Penny samolepek "Za zvířátky kolem světa" – skončeno

V neděli 6. května 2012 se v Obecní knihovně Šaratice uskutečnila v době od 10.00 do 10.30 hodin SMĚNÁRNA Penny samolepek "Za zvířátky kolem světa".

Malí i velcí sběratelé se sešli, aby získali samolepky, které jim dosud chyběly a poslali dál naopak ty, které měli vícekrát. Celkem se sešlo 19 sběratelů :-)

Každý návštěvník směnárny navíc dostal sladkou odměnu.

Pár fotografií z akce najdete ve Fotogalerii, další jsou na stránce naší knihovny na Facebooku (http://www.facebook.com/pages/Obecní-knihovna-Šaratice/379451707305).
 

Nový kurz počítačové gramotnosti pro začátečníky – skončeno

V pondělí 27. února 2012 jsme navázali na loňský úspěch počítačového kurzu a zájem ze strany našich občanů a rozjeli jsme nový počítačový kurz pro začátečníky.

Pravidelně docházelo do učebny informatiky v budově ZŠ Šaratice celkem 12 nových účastníků z řad našich občanů i přespolních.

Závěrečná lekce kurzu se uskutečnila 23. dubna 2012 a poté čekal účastníky ještě závěrečný úkol. V neděli 6. května byly všem 12 úspěšným absolventům slavnostně předány certifikáty.

Šmoulí směnárna – skončeno

V úterý 20. září 2011 se uskutečnila Šmoulí směnárna pro všechny vášnivé sběratele šmoulích kartiček, které rozdávali k nákupu v obchodní síti Albert.

Na směnárně se během hodinky, kdy akce probíhala, vystřídalo celkem více než 40 sběratelů se svými rodiči a všichni směňovali a směňovali :-)

 

 

Prázdninová soutěž S NAŠÍ KNIHOU NA DOVOLENOU – skončeno

Přes letní prázdniny 2011 byla vyhlášena 1. fotografická soutěž s názvem "S naší knihou na dovolenou.

Vítězná fotografie byla zvolena návštěvníky Šaratické olympiády na sportovním areále v neděli 4. září 2011 a její autorka byla odměněna poukazem na 5 hodin bezplatného sportování v areálu SA Šaratice.

 

Sbírejte s námi víčka od PET lahví – akce stále trvá!!!

Po více než dvouleté odmlce opět sbíráme víčka od PET lahví. Přidejte se k nám. Nashromážděné vršky budou předány jedné mateřské školce, kde mají přislíbenou výměnu víček za skluzavku pro děti.

Obrovský proutěný koš už je nachystaný; pomozte nám ho naplnit…


3

Kurz počítačové gramotnosti pro začátečníky – skončeno

Od 6. dubna do 15. června 2011 probíhal v prostorách učebny informatiky v budově místní základní školy Kurz počítačové gramotnosti pro začátečníky.

Reportáž z našeho počítačového kurzu, která byla odvysílána ve zpravodajství Minuty regionu v pátek 10. června 2011, můžete zhlédnout na stránce http://www.rta.cz/?article=143788.