Probíhající a budoucí akce knihovny

Vnučka čaroděje Modromíra - pohádková cesta domů

modromir.jpg

Jedná se o netradiční pohádkovou cestu pro děti, které baví kouzla a čáry. V knihovně nyní najdete QR kód s první kapitolou audioknihy Vnučka čaroděje Modromíra. Každý týden v průběhu letošního roku přibude v knihovně odkaz na další kapitolu této kouzelné knížky. Děti pak mohou při procházce z knihovny nebo až doma poslouchat láskyplnou audioknihu pro celou rodinu.

  

 

 

UKONČENÉ AKCE

Lovci perel 2022   1.2.2022-31.12.2022

Lovci perel 2022.png Vzhledem k velkému úspěchu a účasti v loňském ročníků Lovců perel, můžou malí čtenáři i letos moci soutěžit ve sbírání perliček za přečtené knížky. Začali jsme 1.února pěkně zase od začátku, vyhrát může kdokoliv! Soutěžíme o pěknou knížku a sladký mls :)

  

Lovci perel 2021 VYHODNOCENÍ   1.5.2021-31.12.2021

Lovci 2021.jpg

Nejúspěšnějším lovcem se stal devítiletý Jirka Muric, který během roku přečetl neuvěřitelných 30 knih! Vítězi moc gratulujeme, raduje se z nové knížky, na ostatní lovce čekal v knihovně diplom a drobné sladké odměny. Jirka nám také poskytl pro zpravodaj menší rozhovor:

Jaká je tvoje oblíbená knížka?

Moje oblíbená knížka je Honzíkova cesta.

Jako který hrdina bys chtěl být?

Rumcajs, ten je docela dobrej.

Co rád děláš ve volném čase kromě čtení knížek?

Rád si kopu do balonu.

 

Lovci perel 2021   1.5.2021-31.12.2021

Lovci perel 2021.JPG Aktuálně až do 31. prosince 2021 probíhá v knihovně hra „Lovci perel“ pro dětské čtenáře do 15 let. V knihovně se nachází dětské knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou mušle s perlou. Čtenář po výběru knihy obdrží hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním a umožňuje dětem objevit nové pěkné knížky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří tak náhrdelník z korálků. Na konci soutěže si každý účastník odnese získané perličky. Kdo bude mít na konci nejvíce posbíraných perel, vyhraje knižní odměnu.

 

Cestovatelská přednáška Okolo Kuby  24.8.2021

Okolo Kuby.jpg Obecní knihovna Šaratice ve spolupráci s Kulturním výborem Šaratice vás zvou na cestovatelskou přednášku manželů Poulíkových o Kubě. Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění a podívat se na krásné fotografie této Perly Karibiku.
V úterý 24.8.2021, ve 20:30, v areálu za obecním úřadem.

 

 

Léto s knihou 2021   1.7.2021-31.8.2021

Velin s knihou.jpg Obecní knihovna Šaratice vyhlašuje soutěž Léto s knihou! Pošlete mi do konce srpna vaši fotku s knihou a já v září vylosuji jednoho výherce knižní odměny 📚

Fotky můžete přidávat na facebook knihovny nebo posílat na mail knihovny až do 31.8., třeba i s názvem toho, co čtete, ať se můžeme inspirovat 😊

 

 Čteme. Čteme? Čtěmě!   1.6.2021-31.8.2021

Cteme

Výstava Národní knihovny ČR, na kterou se nyní můžete přijít podívat k nám do Šaratické knihovny – Čteme. Čteme? Čtěme!

Výstava seznamuje s dějinami čtení, jeho rozmanitými podobami a výzkumem a je zaměřena na výzkumy uskutečněné po roce 2000. Jejich výsledky ukazují mnoho zajímavého, například zaměření české čtenářské populace nebo důvody, proč čteme či nečteme, a také vývoj těchto jevů v čase. Autoři výstavy vyzdvihují význam rodiny ve výchově k budoucímu čtenářství a dobrým čtenářským návykům. Zaměřují se také na roli knihoven, škol a knižního trhu. Čtení je láska na celý život – někdy jen pro některé z nás, ale rozhodně všechny celým životem provází.
Výstava bude v obecní knihovně Šaratice do 31.08.2021, můžete se na ni přijít podívat kdykoliv v běžné otevírací době.