Pro slabozraké

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Hlášení obecního úřadu

HLÁŠENÍ ROZHLASU 

 

Prodej jablek v Šaraticích - SO 17.3.2018
Soukromý prodejce z Milešovic bude v sobotu 17.3.2018 od 8 do 8.30 hodin na parkovišti před OÚ Šaratice prodávat jablka různých odrůd . Cena 15,- Kč/kg - pro prodeji po bednách, 20,- Kč/kg při rozvažování.
_________________________________________________________________________________________________
 
Domov LILA  Otnice - pracovní nabídka z 12.3.2018

LILA Domov pro postižené děti Otnice,p.o. přijme do hlavního pracovního poměru kuchaře-kuchařku, podmínka vyučen v oboru a dále přijme  kvalifikovaného fyzioterapeuta. Nástup ihned. Zájemci se mohou hlásit přímo v domově na adrese Boženy Němcové 151, Otnice, mailem lila@lila.cz nebo  telefonicky na čísle 544 240 032.

__________________________________________________________________________________________________

Dotační program na podporu  mimoškolních aktivit dětí a mládeže ze Šaratic na rok 2018

Upozorňujme zájmové organizace pracující s dětmi a mládeží, že byl opět vyhlášen dotační program na podporu mimoškolních aktivit  dětí a mládeže ze Šaratic na rok 2018.  Bližší informace získáte na úřední desce obce či přímo v kanceláři OÚ Šaratice. Žádost o tuto dotaci lze podat v termínu od 15.3.2018 do 16.4.2018.
_________________________________________________________________________________________________
 

 

Divadelní představení PAST NA MYŠI - Otnice 17. a 18. 3. 2018 + předprodej vstupenek

Obec Otnice a divadelní uskupení Ochotnice Vás zvou divadelní přestavení detektivní hry od Agathy Christie pod názvem PAST NA MYŠI. Divadelní přestavení se koná v dělnickém domě v Otnicích v sobotu 17.3.2018 a v neděli 18.3.2018, začátek vždy v 17.00 hodin.

Vstupenky v ceně 70,- Kč na toto divadelní představení můžete v předprodeji zakoupit již od pondělí 26. února 2018 na obecním úřadě v Otnicích.

Vstupenky je možné zakoupit i přímo na místě.

Zde stažení plakát: Otnice divadlo - PAST NA MYŠI - plakát.pdf

__________________________________________________________________________________________________

Jatka Borkovany - pravidelný prodej v úterý  

Jatka Borkovany každé úterý v 9.00 hodin před OÚ Šaratice prodávají čerstvé vepřové a hovězí maso z vlastních jatek a čerstvé uzeniny.

_________________________________________________________________________________________________

Firma JUKKA – prodej stromků – ÚT 20.3.2018 

Firma JUKKA bude prodávat v úterý 20.března 2018  v době od 10.45 do 11.30 hodin na parkovišti před Obecním úřadem v Šaraticích následující stromky k jarní výsadbě:

 • jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky,   převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod  a jiné. 

Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

_________________________________________________________________________________________________

D-MASO Blažovice - pravidelný prodej v Šaraticích ST 7.50 hod a PÁ 11.15 hod 

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice prodává každou středu v 7.50 hod. před OÚ Šaratice ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO Blažovice zajišťuje pravidelný prodej v obci Šaratice také vždy v pátek v 11.15 hodin na obvyklém prodejním místě.

NABÍZÍ NA MĚSÍC BŘEZEN V AKCI: 

 • HOVĚZÍ KRK                       176,-/kg
 • VEPŘOVÁ  PLEC                 99,-/kg  
 • UZENÁ BOKOVÁ ŽEBRA   84,-/kg           

_________________________________________________________________________________________________

Jarní průvod - Probouzení broučků - ST 21.3.2018

Kulturní výbor Šaratice zve všechny děti i dospělé na tradiční jarní průvod PROBOUZENÍ BROUČKŮ, který se koná ve středu 21.3.2018, sraz všech broučků a berušek je v 16.30 hodin před OÚ Šaratice. Průvod bude zakončen na sportovním areále, kde bude připraveno občerstvení.

ZDE ke stažení plakát: Probouzení broučků 2018.pdf

_________________________________________________________________________________________________

Komerční zpráva - nabídka NEY Spořitelního družstva - březen 2018
NEY Spořitelní družstvo oznamuje otevření nové pobočky v Brně a nabízí při této příležitosti zvýhodněný termínovaný vklad s roční úrokovou sazbou až 3,4%.
Zastavte se za námi na kávu a pro více informací nebo volejte telefonní číslo  778 711 070. Těšíme se na Vás v Brně na adrese: budova DORN, ulice Dornych 38, vedle galerie Vaňkovka. Více informací také na www.ney.cz.

__________________________________________________________________________________________________

ŠARATICE - poplatky na rok 2018

V kanceláři OÚ Šaratice vybírají poplatky za popelnice a psy na rok 2018. Výše poplatků zůstává stejná jako v předchozích letech.

 • V obci Šaratice firma Respono Vyškov vyváží komunální odpad pravidelně 1x za 14 dní - každý lichý týden v pondělí.

Poplatky za popelnice a psy na rok 2018

Popelnice:

 • 500 Kč/rok – za každou osobu hlášenou k trvalému pobytu v obci
 • 500 Kč/rok – za každý dům či byt v obci, ve kterém není hlášena žádná osoba k tr. pobytu – poplatkovou povinnost má vlastník nemovitosti.
 • Poplatkovou povinnost mají také cizinci, kteří jsou hlášeni k pobytu v naší obci: poplatek činí 500 Kč/osobu/rok.

Poplatek ze psů:

 • 50 Kč/rok – základní sazba za jednoho psa
 • 75 Kč/rok – za druhého a každého dalšího psa téhož držitele

Poplatky je nutné uhradit do 31. 3. 2018. V případě pololetní platby je nutné 1. pololetí uhradit do 31. 3. 2017, 2. pololetí roku pak do 30. 6. 2018.

Poplatky ve stanovené výši je možné zaplatit i bezhotovostně na účet obce Šaratice č.: 35-0490080217/0100, jako variabilní symbol je nutné uvést číslo domu. V případě bezhotovostní platby si občan vyzvedne známku na popelnice v kanceláři OÚ Šaratice - PO ÚHRADĚ!!!

_________________________________________________________________________________________________

Oprava mostu v obci Zbýšov - most uzavřen od pondělí 19.2.2018

Vážení občané,

v pondělí 19. února 2018 bude zahájena oprava mostu přes mlýnský náhon v obci Zbýšov. Most bude neprůjezdný. Uzavřena bude také polní cesta kolem zbýšovského mlýna. Objízdná trasa do Zbýšova pro běžnou dopravu bude vedena přes obce Hrušky a Křenovice. Pravidelné autobusové linky zůstávají zachovány - využijí k přejezdu provizorní most.

 • Z důvodu opravy mostu bude omezena doprava přes most tak, že po provizorním mostě bude možno jezdit pouze s povolením stavby a obce.
 • Toto povolení bude vydáváno pouze občanům Zbýšova, dopravní obsluze a firmám podnikajícím ve Zbýšově.
 • Pravidelné autobusové linky zůstávají zachovány.
 • Zároveň upozorňujeme, že bude uzavřena i cesta kolem mlýna.
 • Povolenky si můžete vyzvedávat osobně v úředních hodinách a po dohodě i mimo úřední hodiny v kanceláři obce Zbýšov.
 • Upozorňujeme, že povolenka je nepřenosná a bude vydávána na poznávací značku (SPZ).

_________________________________________________________________________________________________

Uzavírka silnice v obci Hostěrádky - Rešov v termínu od 11.9.2017 do 9.12.2017 (oprava mostu) - termín opravy prodloužen až do 30.4.2018

Upozorňujeme občany, že uzavírka silnice  přes Hostěrádky - Rešov z důvodu rekonstrukce mostu je prodloužena až do 30.4.2018. Stále tedy platí objízdná trasa směrem ke křižovatce "U Stříbrné kule" a Újezd u Brna. Autobusy IDS JMK jezdí také  nadále po objízdné trase dle výlukového jízdního řádu platného již od září 2017.

 

Upozorňujeme občany, že v termínu od pondělí 11.9.2017 od 11.00 hodin až do (prodlouženo do 30.4.2018) je uzavřen průjezd obcí Hostěrádky - Rešov , a to  z důvodu opravy mostu u házenkářského hřiště. Jedná se o úplnou uzavírku silnice. Objízdná trasa do Hostěrádek - Rešova je vedena přes křižovatku "U Stříbrné kule" a Újezd u Brna.

 

Linky BUS 611 (Sokolnice) jezdí po objízdné trase dle výlukového jízdního řádu.

Autobusy linky č. 611  pojedou dle výlukového jízdního řádu  po této objízdné trase:  Šaratice - křižovatka "U Stříbrné kule"- Újezd u Brna (penzion) - Hostěrádky-Rešov - Újezd u Brna (penzion, MěÚ, Revoluční) - Sokolnice, žel. stanice a opačně.

Pozor - z důvodu zachování návaznosti na vlakové spoje do Brna budou autobusy linky č. 611 vyjíždět ze zastávky Šaratice o 7 minut dříve oproti běžnému jízdnímu řádu (např. původní odjezd ze zastávky BUS Šaratice v 6.49 hod. - od 11.9.2017 odjezd již v 6.42 hod.). Pouze spoje s odjezdem ze zastávky BUS Šaratice směr Sokolnice v časech odjezdu 5.49 hod, 6.19 hod, 7.19 hod a 7.49 hod do obce Hostěrádky-R  po objízdné trase  vůbec nezajíždějí a jezdí ve stále stejném čase.

V opačném směru BUS 611, tj. Sokolnice - Šaratice: autobusy ze Sokolnic, žel.stanice vyjíždějí ve stejném čase, dojezd do zastávky Šaratice je opět později o 7 minut.

Sledujte, prosím výlukový jízdní řád BUS 611, který je zveřejněn na vývěsce OÚ Šaratice u autobusové zastávky a na webu obce.

Zde ke stažení:   Výlukový jízdní řád BUS 611 (10.12.2017-30.4.2018).pdf

                          

Linky BUS 621 (Vyškov) a 630 (Slavkov u Brna) nezajíždějí do centra Hostěrádek-Rešova, ale otáčejí se couváním v prostoru křižovatky silnice II/416 a pozemní komunikace před uzavřeným mostem, kde obslouží zastávku Hostěrádky-Rešov v přeložené podobě.

Více informací o výlukách také na: www.idsjmk.cz .

_________________________________________________________________________________________________

KANALIZACE

Aktuální informace k provozu a připojování se na novou kanalizaci a ČOV

Výzva: Informujeme občany, že proběhly úspěšně všechny dílčí technologické zkoušky na ČOV a celém systému kanalizace. Dále vyzýváme všechny občany, aby se snažili svoje přípojky na novou kanalizaci připravit v co nejkratším termínu, nejlépe ještě před zimou i vzhledem k tomu, že zkušební provoz na ČOV potřebuje co nejvyšší počet skutečně připojených domácností. Připravení zájemci o připojení na kanalizaci se mohou nahlásit v kanceláři OÚ Šaratice, v návaznosti na dalších okolnostech je ve smluvený termín navštíví pověřený pracovník OÚ, jejich napojení zkontroluje a kanalizační šachtu následně zprovozní. PO DOBU ZKUŠEBNÍHO PROVOZU NEBUDE VYBÍRÁNO STOČNÉ!!!

UPOZORNĚNÍ K PROVOZOVÁNÍ KANALIZACE

Vážení občané rádi bychom Vás upozornili, že po připojení Vašich nemovitostí na systém kanalizace bychom byli velice rádi, kdybyste dodrželi základní pravidla:

Do kanalizace nepatří hygienické vložky, tampony, mopy a další podobné předměty, které obsahují netkanou textilii.

Do kanalizace nepatří vlhčené ubrousky a vlhčený toaletní papír. Přesto, že u vlhčeného toaletního papíru je psáno, že je vhodný i do kanalizace, zkouškami jsme zjistili, že se ve vodě nerozpadá a ucpává nejen šachty a zařízení ČOV, ale i domovní odpady.

Šachty, které jsou umístěny na obecních pozemcích a jsou běžně dostupné, nejsou určeny k tomu, abyste je otvírali a kontrolovali jejich obsah. Každým takovým zásahem se zvyšuje riziko poruchy zařízení.

Pokud máte poruchu na Vaší šachtě, zavolejte servisního technika, tel. 773 689 588 - p. L. Bršlica, či tel. 704 239 366 - p. J. Gottvald, a nesnažte se ji sami opravovat.

Dále Vás upozorňujeme, že DSO Litava, který bude provozovat kanalizaci a ČOV disponuje náhradními díly k Vašim šachtám, proto není potřeba, abyste si náhradní díly pořizovali z šachet cizích.

Věříme, že při zachování všech těchto pravidel nám bude kanalizace do budoucna sloužit k všeobecné spokojenosti.

DSO Litava_info+výzva.pdf

ČOV Prohlášení o připravenosti

_________________________________________________________________________________________________

RŮZNÉ:

BEZPLATNÁ LIKVIDACE PNEUMATIK

SDĚLENÍ SPOLEČNOSTI RESPONO VYŠKOV OBCÍ Z 2/2017:

Vážená paní starostko/ Vážený pane starosto,

dovolujeme si Vás informovat o možnosti bezplatné likvidace pneumatik pro občany v rámci zpětného odběru. Zpětný odběr pneumatik provádí kolektivní systém ELTMA, který zřizuje místa zpětného odběru v pneuservisech, autoservisech a místech prodejů. KS ELTMA na sběrných dvorech místa zpětného odběru pneumatik nezřizuje. Likvidace pneumatik tudíž bude i nadále na sběrných dvorech provozovaných RESPONO, a.s. zpoplatněna.

 

Vyjádření kolektivního systému ELTMA k zapojení sběrných dvorů RESPONO,a.s. do zpětného odběru:

„Naše společnost sváží tzv. přirozená místa zpětného odběru, tj. pneuservisy, autoservisy a místa prodeje. Pneumatika není komunální odpad a z našeho pohledu na sběrný dvůr nepatří.

Doporučujeme obcím, aby informovali občany o možnosti zpětného odběru třeba naším letákem.

LETÁK ZDE: ELTMA_info leták.pdf

Rádi jim jej poskytneme v tiskové formě. Naše síť sběrných míst se neustále rozšiřuje (ve Vyškově máme více sběrných míst) a budeme rádi, pokud se přidají další i ve Vaší oblasti. Zpětný odběr je realizován bez vázanosti na nákup zboží či služeb, tj. kterákoli provozovna, která v rámci podnikatelské činnosti pneumatiky odebírá, musí být ze zákona přístupná i občanům. My takovým provozovnám nabízíme svoz a likvidaci v souladu se zákonem – tj. bez vázanosti na nákup zboží či služeb, bez ohledu na značku a zdarma.“

 

Seznam míst zpětného odběru pneumatik v okolí vaší obce naleznete na adrese:

https://www.eltma.cz/sberna-mista .

_________________________________________________________________________________________________

Společnost Respono a.s. oznamuje, že žluté kontejnery určené na plasty byly opatřeny samolepkou KOVY. Kovový odpad, např. čisté konzervy od pokrmů, plechovky od piva a nápojů, obaly od kosmetiky apod., mohou občané odkládat do žlutých kontejnerů společně s plasty. Ostatní kovy lze uložit na všech sběrných dvorech odpadů RESPONO, a.s. Dále jsou ve sběrných místech nově nádoby na použité OLEJE A TUKY z kuchyní. Tento odpad se do nádob vkládá v uzavřené plastové lahvi.

 

________________________________________________________________________________________________

 Bioodpad z domácností - výzva společnosti Resopno

Společnost Respono Vyškov žádá občany, aby do BIO popelnic neukládali odpad, který tam nepatří - jako např. větve, popel, písek, hlínu, kamení a kovy. Tyto materiály způsobují velké problémy se zpracováním biodopadu. Do BIO popelnic patří především:

tráva a plevel

listí, seno, sláma

zbytky jídel rostlinného původu

zbytky ovoce a zeleniny

zbytky pečiva a obilnin

květiny

kávový odpad

Děkujeme občanům za řádné třídění odpadu.

Leták Respono - třídění odpadů z domácností 5/2014.pdf 

 

_________________________________________________________________________________________________

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.saratice.cz

Registrujte se zde

18. 3. Eduard

Zítra: Josef
Jaké informace nejčastěji hledáte na našich stránkách ?
a) Informace z Úřední desky
  
 421
b) Aktuality
  
 292
c) Kontakty-"Popis úřadu"
  
 607
d) Fotogalerie
  
 570
e) Hlášení obecního rozhlasu, zpravodaje obce
  
 519

Návštěvnost stránek

351654